SZŰCS-FARKAS LÁSZLÓ KÉPZŐMŰVÉSZETI ALKOTÓTEVÉKENYSÉGE

2023-ban került be a települési értékárba, Kulturális örökség kategóriában.

1947-ben született Budapesten. 1974-ben ezüstműves-ötvös szakképzettséggel végezte el az Iparművészeti Főiskolát. A képző-és iparművészet szinte valamennyi ágában otthonosan mozgott és sokszínűen alkotott. Az ékszerektől a belsőépítészeti berendezésekig, a filmgyári kellékekig, a grafikától a plasztikáig, reklámtárgyakig számos művészeti területen munkálkodott. Festmények, szobrok, fafaragások is őrzik a keze munkáját. Magánszemélyek tulajdonában is vannak saját családjukat, barátaikat ábrázoló grafikák, karikatúrák, festmények, szobrok, melyeket Szűcs-Farkas László alkotott.

Családot alapított, fia, lánya született.

Az alkotás öröme mellett a megélhetés is fontos szem-pont volt az életében. Az évek során rengeteg elképzelést váltott

valóra. A változatosság szeretete, a feladatok, anyagok, technikák érdekessége, saját kíváncsisága, művészi sokoldalúsága miatt soha nem válogatott a munkákban.

30 évesen tüdőembóliát kapott, egészsége megromlott, a Művészeti Alap rokkantnyugdíjasa lett. A viszontagságok komoly magánéleti problémát okoztak számára, ami 1987-ben váláshoz vezetett.

1994-ben Soltvadkerten telepedett le. Új lakóhelyén

Zsikla Magdolna személyében társra talált, és sok barátra lelt.

Hamarosan soltvadkertinek vallotta magát, lokálpatriótává vált.

Szücs-Farkas László képző és iparművész Soltvadkerten töltött évei alatt több kültéri szoborral ajándékozta meg a várost. A Református Templom előtt álló Tantók szobra városképünk meghatározó emlékműve. A Hősök terén a Millenniumi Centenáriumi Emlékmű a magyarság összetartozását jelképezi.

A Hősök terén állt a Csodaszarvas és a turulmadár legendáját ábrázoló fa szobor, mely a művész hazafiságát mutatta. Sajnos ez már csak részben – csak a turulmadár – látható.

A fába álmodott házaspár, mely a szőlészetnek, borászatnak tisztelgő kompozíció – a Vadkerti-tóra vezető úton – is az ö keze munkáját dicséri.

A Keresztút faragott domborművei – melyek Várpalotán láthatók – tükrözik az alkotó átérzését, hitét, szeretetét. A 14 stációt a keresztény emberek időről időre végigjárjak, elmélkedve Krisztus szenvedéseiről.

A Szentlélek Katolikus Templom homlokzatán található ablakmélyedésben Szent Péter és Szent Pál szobra felér egy imádsággal. A két apostol alakja szeretetet sugározva tekint le az arra járókra.

Amikor a Katolikus temetőben megállunk végtisztességet adni elhunyt szeretteinknek, Szűcs-Farkas László feltámadás üzenete, alfája-omegája segíti lelkünk megbékélését.

Városunk grafikus szemmel című kiváló művei a Városháza folyosóját díszítik. Képein több jellegzetes vadkerti tájat is láthatunk, mely tükrözi a városhoz való kötödését.

Az oldal készült a helyi nemzeti értékek népszerűsítése Soltvadkerten pályázat keretében.

Pályázati azonosító: HUNG-2022/9264

Döntési szám: HF/5/561/2022